My o sobie …

Kabaret-E przed Państwem się gnie:

Adam Turczyński 

Adam Turczyński

Adam Turczyński

Urodził się w Łodzi, chociaż wolałby w Krakowie. Kraków jest jego miastem rodzinnym z wyboru i pozostał nim, nawet po tym, jak wyjechał do Wiednia i został krakowskim Austriakiem. W Krakowie ma mieszkanie, przyjaciół i bywa tu częściej niż w Hofburgu. Od dziecka fascynował go sport, choć nie było takiej dyscypliny, której chciałby się bez reszty poswięcić, dlatego nie został mistrzem w żadnej z nich. Do całej tej sprawy podszedł jednak naukowo, pilnie studiował i uzyskał tytuł magistra od fikołków i kopanej. Jego kariera zawodowa była równie banalna jak kariera artystyczna. Był nauczycielem, trenerem, dyrektorem przedszkola, taksówkarzem i ogrodnikiem. Pracował jako grafik komputerowy i był nawet bezrobotny. Jako artysta grał na gitarze i śpiewał dla przyjaciół. Nie występował na wielkich scenach, a jego gitary zamiast do gry używano czasem jako wiosła. Dopiero ostatnio wydoroślał, prowadzi własną dość dobrze prosperujacą firme i kabaret, a Muzy uśmiechają się do niego coraz częściej.

Jerzy Michalik

Gitarzysta basowy i nie tylko. Od pewnego czasu rozśmiesza widownie fantastycznym vis comica. Jest smutnym szczęściarzem, szlachetnym idiotą, mądrym bandytą lub serdecznym menelem w zależności od sytuacji. Pisze teksty, komponuje piosenki, śpiewa no i gra na swojej ukochanej basowej gitarce. A prywatnie jest po prostu wspaniałym człowiekiem. Ze względu na brak czasu chwilowo nie obecny w Kabarecie E.

Jarosław Mądroszkiewicz 

Doskonały pianista, kompozytor i aranżer, którego na co dzień można spotkać w Wiedeńskiej operze, gdzie przekonuje słuchaczy o wyższości Bacha nad Beethovenem lub odwrotnie. A podczas naszych kabaretowych spotkań daje widzom możliwość udowodnienia kto lepszy: Bach czy może Gądek. Bo zawsze można nuty przełożyć na tekst (n.p. w „Łordzie”).

Kuba Jaracz

Saksofon w jego rękach sam gra. „Relewacyjnie” – tak jak kiedyś nasz austriacki przyjaciel powiedział. I to wszystko co trzeba wiedzieć.

Grzegorz Gądek

Najlepiej opisują Grzesia słowa Jarosława Abramowa-Newerly – jednego z założycieli STS-u:

Są ludzie, którzy oprócz uprawianego zawodu mają ukrytą literacką pasję i ta pasja z czasem staje się ich zawodem. W kabarecie żelaznym przykładem jest Tadeusz Boy-Żeleński. Dziś nie pamiętamy, że był lekarzem, tylko znamy go ze świetnych przekładów literatury francuskiej i słynnych „Słówek”. Podobnie jest z Autorem niniejszych piosenek. Zawodowo pracuje jako inżynier, a do kabaretu pisze w wolnych chwilach z głębokiej potrzeby serca. Tak powstały te piosenki różne w gatunkach:  od czysto satyryczno-humorystycznych po liryczne. Zawierają zawsze jasny pomysł i przesłanie autora podkreślone celnym rymem, co nie jest znów takie częste. Jak przystało na satyryka Grzegorz Gądek piętnuje nasze wady i naśmiewa się z naszych słabostek. To naśmiewanie się ma najczęściej dobrotliwy charakter. Widać jednak, że sprawy społeczne nie są mu obojętne i nie jest mu wszystko jedno co się dzieje w naszym kraju. I to znów leży w najlepszej tradycji naszego kabaretu zaangażowanego – STS-u, Bim-Bomu czy „Pod Egidą”. Mam nadzieję, że te piosenki, teraz zebrane na płycie, wrócą  jeszcze na scenę i będą śpiewane przez młode pokolenie, bo warte są tego, żeby nie zaginęły.

Ana Anders

Pisarka i poetka, a dla nas przede wszystkim kobieta o wspaniałym głosie. Słuchając Any Anders przenosimy się w czasy Hanki Ordonówny. Wróciła do śpiewania po 20 latach, z czego wszyscy są szczęśliwi bo jej głos pozwala zapomnieć o rzeczywistości.

Faustyna Gruszczyńska

Młodziutka wokalistka i aktorka Kabaretu-E. Występuje od września 2012 a już wielu nie tylko młodych meżczyzn przychodzi „na nią” na przedstawienie. Swoją serdecznością, mądrością i szczerością oraz umiejętnością organizacji wzbogaciła kabaret. Za to wszyscy jej dziękujemy.

 Natalia Turczyńska

Jeszcze studentka, a już na scenie. I to nie dlatego, że ojciec tego chce (a wiadomo, że chce). Lubi muzykę, śpiew i taniec. Gra na fortepianie, ale nie ćwiczy (choć ojciec chce).

Za kulisami Kabaretu-E

Piotr Płoszajski, Czesław Roman, Ewa Dan, Barbara Kosek, Cezary Frack&Co., Czarek z baru, Maciek Dąbek, i inni

Było minęło (ale czasami wraca)

Marek Kudlicki, Krystyna Krynicka, Włodek Krynicki, Teresa Ligęza-Krasnowska, Ksiądz Wojciech Kucza, Teresa Sieradzka, Adam Jasik, Anna  Gądek, Lukas Klima, Jan Natkaniec, Patrycja Turczyńska-Bartosińska, Grzegorz Kretz, Bogusia Haase, Witold Michałowski, Bożena Reichert, Elżbieta Akwa-Asare, Agnieszka Małek, Halina Graser, Barbara Kamińska, Ecik Masztalski, Agata Muellner, Radek Kunecki, Celina i inni

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s